Pokazywanie postów oznaczonych etykietą styl francuski. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą styl francuski. Pokaż wszystkie posty
Światło w stylu shabby

środa, lutego 07, 2018

Światło w stylu shabby

Zacznijmy od tego, że wciąż się urządzamy, nie chcemy żeby wszystko było od razu zrobione, od razu kupione: "byle jak, ale żeby było", bo chodzi nam o to, żeby wszystko do siebie pasowało i żebyśmy mogli w tym wszystkim wyrazić siebie.

Najważniejszym punktem jest dla nas miejsce, gdzie możemy wspólnie usiąść i zjeść śniadanie, obiad, czy kolację, ale także to nasze miejsce spotkań, przy którym lubimy spędzać razem czas.

Bardzo ważnym elementem stylu shabby chic jest światło.

światło w stylu shabby

Jeszcze do niedawna w oknach nie wisiały nawet firany, a w zamyśle mam jeszcze zasłony i obiecuję kiedyś to nastąpi. :) Mam nadzieję, że całkiem niedługo. Na pewno będą to pastele, ale jeszcze nie wiem, czy wybrać jakieś wzory, czy postawić na jednolity kolor. Co o tym myślicie? Może macie zdjęcia swoich kompozycji? Chętnie je zobaczę, piszcie viola.huk@gmail.com

Nasze drewniane karnisze do firan mają 20 lat, jak nie więcej, są po prostu pomalowane (niedokładnie, żeby było widać, że nadszarpnął je ząb czasu) i złożone na nowo. Materiał z jakiego są wykonane to drewno. Bardzo chciałam, żeby w salonie przy tak pięknych i dużych oknach karnisze były podwójne. Marzą mi się pięknie upięte zasłony i koronkowe firany. Okna to ważny element, dlatego zdecydowaliśmy się na tak duże w naszym domu. Światło dzienne dodaje nam niesamowitej energii. W planach jest jeszcze jedno okno, o którym niestety nie pomyśleliśmy wcześniej, ale nie ma tego złego, bo kiedyś wyjdzie na dobre. Moim zdaniem zmiany są dobre, bo wprowadzają trochę świeżości. Nie można popaść w rutynę i nudę.

shabby chic jak zrobić

Światło w stylu shabby to zupełne przeciwieństwo obecnego trendu, aby mieszkanie rozświetlać do granic możliwości. W mieszkaniu urządzonym w starym stylu jest przytulnie, wnętrze jest nieco przyciemnione, żyrandole, których światło skierowane jest w stronę sufitu nie rozświetla pomieszczenia tak bardzo jak te skierowane w dół, czy jeszcze lepiej - na różne strony. Oczywiście mamy teraz tyle możliwości, że żyrandol stylizowany na stary może świecić jak chcemy - miejmy na uwadze jednak to, że to już nie będzie to samo. Jeszcze nie odnalazłam idealnych żyrandoli, wciąż czekam na te, które zrobią na mnie niesamowite wrażenie, dlatego na razie wiszą same żarówki, cóż. :)

Ja swoje wnętrze rozświetlam tak bardzo jak to się da, ponieważ lubię jak jest jasno, ale mam też drugi wariant w postaci kinkietów, lampy stołowej, świecznika czy latarenek, które wnętrzu nadadzą miękkości i wieczorami będziemy mogli delektować się również blaskiem świec, czy przytłumionym światłem lampy oraz kinkietów (których jeszcze nie ma, wciąż nad nimi rozmyślam).

stół w stylu ludwikowskim

U dołu widzicie dwie latarnie. Celowo wybrałam je w dwóch rozmiarach, żeby uzyskać stopniowanie przestrzeni. Mogą one również być świetnym elementem dekoracyjnym stołu. Obecnie w sklepie Emako dostaniecie inne lampiony, ale polecam przejrzeć całą ofertę, ponieważ jest niesamowita wyprzedaż, na której możecie się obłowić jak norki!

krzesła w stylu shabby

Moje latarnie wyposażone są w świece ledowe na baterie. Gdyby po naszym domu nie biegały dzieciaki wybrałabym te na zwykłe świece, ale nie jestem przekonana, czy przy dzieciach byłabym w stanie to ogarnąć. Świece ledowe dają bardzo ciekawe złudzenie, działają zupełnie tak, jakby u góry palił się prawdziwy ogień - jestem nimi zachwycona!

świecznik czarny

Świecznik, mój czarny masywny świecznik. Słyszałam już wiele głosów za tym, że nie pasuje, że jest zbyt ciężki, ale mi bardzo odpowiada, skupia uwagę, jest widoczny. Być może kiedyś zdecyduję, żeby go przemalować, ale póki co bardzo cieszy moje oko.

jadalnia shabby chic

Lampa - docelowo będzie stała na mniejszym stoliku lub szafce i zapewne w sypialni. Ma wysoką  drewnianą nóżkę i jest stylizowana na styl rustykalny. Zakochałam się w niej od pierwszego wejrzenia, od razu stwierdziłam, że musi być moja. Jest świetna. Wy również tak uważacie?

obraz shabby chic

Idealny obraz do jasnego salonu

środa, stycznia 24, 2018

Idealny obraz do jasnego salonu

Gdybym Wam napisała, że długo zastanawiałam się nad wyborem obrazu do mojego nowego salonu, to bym skłamała. Obraz jaki wisi na jednej ze ścian naszego salonu był spełnieniem tego, co kreowało się w mojej głowie. Być może to szczęście, że udało mi się trafić właśnie do Foteks'u i tak szybko zrealizować swoje marzenia.

Piękny salon, jak i z resztą w praktycznie cały nasz dom ma ściany pomalowane na biało. Całkiem niedawno dojrzałam do tego, że tak będzie najlepiej. Powiecie, że przy dzieciach? Białe? To jakaś paranoja! Niekoniecznie. Na rynku istnieje tyle farb, które pozwalają na czyszczenie powierzchni, które są nimi pomalowane, że nie macie o co się martwić. Biały kolor sprawia, że mieszkanie wydaje się niesamowicie przestrzenne, jasne i czyste.

Strona internetowa obfituje w kilka rodzajów podziałów produktów na kategorie. podział produktów na kategorie bardzo ułatwia wybór, który jest ogromny. Wybór wzorów jest naprawdę niezliczony, to kopalnia pomysłów i każdy znajdzie coś dla siebie.

Ja poszłam tropem: "obrazy do salonu" i kiedy zobaczyłam Róże w akwareli stwierdziłam bez zastanowienia - "Ten obraz jest mój!"

obraz do salonu

Biały obraz pasuje idealnie do obicia na krzesłach jakie posiadam, do wszędobylskiej bieli. Jest cudowny, delikatny i stonowany. pasuje też w nasze nowoczesne wnętrza kuchnia z salonem.

Wisi u mnie w części, gdzie mamy jadalnię, ponieważ salon dzieli się na część kuchenną, jadalnianą i strefę relaksu. W naszym małym domku tylko taka możliwość wchodziła w grę, ale ja osobiście jestem z tego rozwiązania bardzo zadowolona, ponieważ niemalże cały dół domu to taka strefa dzienna, a góra to strefa odpoczynku.

homebook salon

Nasz obraz na ścianę ma wymiary 60 cm na 80 cm w orientacji pionowej, na płótnie.

Jestem z niego niesamowicie zadowolona, ponieważ jakość wykonania obrazu jest na bardzo wysokim poziomie.

piękny salon

Wiele osób podpowiadało mi, żebym sprawiła obrazowi ramę. Co o tym myślicie?
Może macie swoje inspirujące pomysły na salon w stylu skandynawskim?
Copyright © Gotuj i Mieszkaj , Blogger